График работы: Пн-Пт с 9:00 до 18:00
График работы:
Пн-Пт с 9:00 до 18:00

7 необхідних кроків перед встановленням кухні

26 07 2017

Джерело: https://dom.ria.com/uk/news/210607.html?utm_source=facebook&utm_medium=group&utm_campaign=news

 

Обравши вбудовану кухню, можна відразу ж приступити до її встановлення. Але це помилковий крок. Розглянемо, що потрібно робити перед тим, як ви почнете роботи з монтажу кухні.
Вбудовану кухню купують під час ремонту або при переїзді в квартиру в новобудові. Господарі витрачають не один вечір на продумування дизайну: форми фасаду, кольору, розташування і кількості внутрішніх поличок та шухляд, освітлення та інше. Однак не варто відразу по готовності замовлення встановлювати саму кухню.
 
Для початку – варто зробити 7 кроків.

Оберіть побутову техніку 
Визначтеся, які з пристроїв необхідні для створення кухні мрії, складіть поіменний список. Після цього приступайте до вивчення інформації про побутову техніку: умови підключення, необхідності окремої лінії електроживлення, особливості функціонування. Такі дані можна отримати в магазині електроніки або інтернеті – вони стануть в нагоді для розстановки вбудованої та іншої техніки.


Особливу увагу приділіть варильним поверхням та духовій шафі, адже деякі з цих моделей потребують трифазної розетки. Також не забудьте, що посудомийна і пральна машини потребують окремих труб холодної води і каналізації, а газова піч – зручного та безпечного підводу газової труби.

Прочитайте умови замовлення та доставки 
Нова вбудована кухня – прекрасний спосіб змінити обстановку, внести свіжі ідеї в звичний уклад життя, по-новому розпланувати житловий простір. Але для початку варто визначитися з постачальником меблів, у кожного з яких є каталог з модельним рядом. І якщо бюджет покупки підбирається в залежності від фінансових можливостей власника, та не є вирішальним фактором, то терміни виготовлення можуть вплинути на багато що. Наприклад, якщо у вас кімната наразі бетонна коробка, то приїзд гарнітура на наступний день не прийнятний, і це створить багато незручностей. У свою чергу, доставка кухні за кілька місяців також небажана, якщо в квартирі вже все готово до довгоочікуваного новосілля.


Тому, перш ніж замовляти вбудовану кухню, дізнайтеся, скільки у вас буде часу перед початком фінальної стадії – монтажу. Заздалегідь замовте замірника, як гарантію того, що всі шафки стануть на належне місце. Також в будь-якому салоні (в більшості випадків безкоштовно) зроблять начерк вбудованих меблів, а після внесення авансу та підписання договору нададуть необхідну проектну документацію:
1.аксонометричний ескіз кухні із зазначенням габаритів шаф, тумб, використовуваних механізмів; 
2.розгортка стін із зазначенням розташування вимикачів і розеток, місць підведення води, каналізації, газу.

У разі виготовлення кухні під замовлення складають спеціальний дизайн-проект, який проектують за допомогою спеціалізованого програмного забезпечення. Так власник отримує можливість на 3D-моделі побачити, як буде виглядати кімната в майбутньому.


Обміркуйте системи зберігання 
Після отримання перших схем розташування вбудованої кухні ще раз візуально огляньте всі спроектовані полички, висувні шухляди, їх кількість, місткість та інші параметри. Сходіть в меблеві салони і ще раз переконайтеся в функціональності і необхідності тих чи інших елементів. Якщо після візуалізації кухні, ви не розчарувалися в прийнятих раніше рішеннях, можна починати подальші підготовчі роботи.


Зробіть розведення електрики в кухні 
Як тільки ви отримали інформацію про розташування всіх елементів вбудованої кухні разом з необхідною побутовою технікою, можна приступати до проектування електричної розводки. Якщо ви не володієте спеціальними навичками, винайміть професійних електриків, заздалегідь обговоривши, які вимоги повинні виконуватися. Після складання кошторису і проведення робіт кухня отримає такі зміни:
  • прокладені лінії електроенергії необхідної потужності; 
  • розетки (в необхідній кількості і потрібного виду); 
  • висновок кабелю для точкового підсвічування; 
  • вимикачі та інше. 
Без цього кроку ви ризикуєте отримати велику кількість двійників / трійників, мережевих фільтрів і зайву напругу в розетках.


Займіться обробкою стін і підлоги 
Після прокладання ліній електропередач стіни виглядають неналежним чином та потребують оштукатурювання. Вирівнювання стін забезпечить чітке примикання модулів майбутньої кухні до вертикальних поверхонь і зробить кімнату правильної форми. Крім того, власник може використовувати чистову обробку не скрізь. Наприклад, ділянки приховані шафами можна просто пофарбувати водоемульсійною фарбою.


Після обробки стін приступайте до заміни підлогового покриття. Всі необхідні роботи (вибір матеріалу, вирівнювання і укладання) варто провести до монтажу замовлених меблів. Для збереження зовнішнього вигляду підлогового покриття під час інсталяції вбудованої кухні його слід вистелити зверху спеціальною плівкою, картонними упаковками або дешевим лінолеумом (такий простий хід вбереже дорожчий будматеріал від слідів взуття працівників, падінь інструментів та інших несподіванок).

Не забудьте про витяжку 
Сучасну кухню неможливо уявити без витяжної вентиляції. Це пристрій швидко видаляє різні специфічні запахи, які створюються в кімнаті, не дозволяючи їм поширюватися по всій квартирі. Саме тому необхідно вписати витяжку в формат спроектованих вбудованих меблів так, щоб техніка встановлювалася точно над вентиляційним отвором. Якщо з якої-небудь причини це не виходить, то подумайте про спеціальний короб, який приховає естетичний недолік. 
Найкраще вбудувати гофру в верхні шафи: 
  • короб менше – максимально приховає гофру; 
  • короб більше – в виступаючий елемент вдало впишеться підсвічування робочої зони.
Не забудьте заздалегідь перевірити справність системи вентиляції, приклавши аркуш паперу до вентиляційного отвору: якщо тримається, то все нормально. В іншому випадку звертайтеся в компанію, що обслуговує будинок (ЖЕК або ОСББ).


Встановіть кухонний фартух 
Кухонний фартух – одне з популярних рішень на кухні в будь-якому стилі. Завдяки розмаїттю оздоблювальних матеріалів, які підходять для цих цілей, можна експериментувати із зовнішнім виглядом кімнати, барв і переходами. Так, при виборі штучного або натурального каменю, скла або іншого дорогого і великоформатного матеріалу для основи фартуха, обробку стін необхідно починати після установки верхніх і нижніх модулів. Це позбавить від зайвих витрат на будматеріали, а меблі будуть щільніше примикати до стін.


Якщо в якості матеріалу для кухонного фартуха обрана плитка або мозаїка, то необхідно враховувати форму кухні. Тут існує 3 аспекти: 
  • для кутової кухні – фартух робиться після установки верхніх і нижніх модулів;
  • для витягнутої кухні або з закінченням у вигляді «пеналу» (холодильника) – допускається укладання фартуха до установки шафок, якщо матеріал піде на кілька сантиметрів вниз або вгору, то зовнішній вигляд кухні не втратить в естетичному плані;
  • для випадку, коли плитка виступає кольоровим акцентом – після установки стільниці і гарнітура.

Виконуючи такі прості рекомендації, ви отримаєте красиву і продуману кухню, яка прослужить багато сезонів.